Sprawozdanie z KSKN 2007 w Szczecinie

Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z wyjazdu do Szczecina na III Konferencję Studenckich Kół Naukowych. W dniach 16-18 października 2007r. w Szczecinie odbyła się III Konferencja Studenckich Kół Naukowych uczelni związanych z gospodarką morską. Wzięły w niej udział poniższe uczelnie: Akademia Morska w Szczecinie, Politechnika Szczecińska, Uniwersytet Gdański oraz oczywiście Akademia Morska w Gdyni.

Zostały przedstawione prezentacje wydziałów wyżej wymienionych uczelni oraz działalności kół naukowych, które brały udział w konferencji.
W drugiej części wystąpień zostały wygłoszone referaty. Między innymi o poniższej tematyce:
– „Islandia – kraina czterech żywiołów”
– „Znaczenie i perspektywy rozwoju Portu Gdynia w łańcuchu transportowym”
– „Sterowce – przeszłość czy przyszłość
– „Bezpieczeństwo danych w firmie”.
Wśród referatów, które w większości związane były z tematyką morską, wyróżnił się referat Łukasza Tomczak z Akademii Morskiej w Gdyni, pt.: „Bezpieczeństwo danych w firmie”. Pomimo, iż nie nawiązywał on do tematyki morskiej, autor otrzymał nieoficjalną nagrodę publiczności (patrz: zdjęcie :) ).
Po oficjalnej części naukowej nadszedł czas na część integracyjną uczestników wszystkich kół. Wieczór rozpoczął się wystąpieniem kabaretów, a następnie imprezą integracyjną w klubie studenckim „Pod masztami” Akademii Morskiej w Szczecinie.
W niedzielę uczestnicy powrócili do swoich miast.

W konferencji wzieli udział:
NKTiL „TRANSLOG”:
– Joanna Gębka
– Izabela Baranowska
– Aleksandra Przytulska
KNeB:
– Liliana Sienkiewicz
– Julia Pawlak
– Łukasz Tomczak

kskn2007.jpg