Studenckie Dni Jakości 2014

sdjW dniach 27-28 lutego czterech członków Naszego Koła uczestniczyło w konferencji Studencki Dni Jakości organizowane przez koło naukowe Towaroznawstwa Cargo. Konferencja odbyła się w Akademii Morskiej. O godzinie 10.30 odebraliśmy identyfikatory, streszczenia artykułów i torbę z upominani (w tym broszurki, dwie kawy od sponsora Cafe Mia). O godzinie 11.30 rozpoczęła się konferencja. Powitał nas JM Rektor Akademii Morskiej w Gdyni prof. zw. dr. hab. Piotr Jędrzejowicz, Dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa AMG prof. dr. hab. inż. Piotr Przybyłowski oraz komitet organizacyjny. Po przywitaniu swoją prezentację wygłosił sponsor Pan Sylwester Fic (firma Cafe Mia). Po wykładzie nastąpiła przerwa gdzie delektowaliśmy się pyszną kawą oraz pączkami (był to tłusty czwartek). Po przerwie rozpoczął się pierwszy blok pod tytułem „Innowacje i ich wpływ na możliwości rozwoju współczesnego Towaroznawstwa”. Wysłuchaliśmy wszystkich ciekawych prezentacji. Najbardziej zaciekawił nas referat „Nanowoda jako przykład innowacyjnej technologii”. Kolejny blok był zatytułowany „Innowacyjne technologie wykorzystywane w rynkowych podmiotach”, w którym swoją prezentację wygłosili Kamil Ciesielski i Paweł Szyman pod tytułem „Porównanie wybranych dysków wirtualnych opartych na chmurze obliczeniowej”. Otrzymali kilka pytań do pracy. Między innymi o bezpieczeństwo w chmurze. O godzinie 14.20 rozpoczął się ostatni blok tematyczny. Najbardziej spodobał się referat na temat „Czy istnieje możliwość zastosowania niskociśnieniowej zimnej plazmy do sterylizacji przypraw?”. Po wysłuchaniu prezentacji udaliśmy się na przerwę obiadową, a następnie na Dar Młodzieży gdzie przywitani zostaliśmy poczęstunkiem. Po chwili odpoczynku udaliśmy się na symulator mostka nawigacyjnego. Około godziny 20.15 w klubie studenckim Bukszpryt rozpoczęła się impreza integracyjna.
W piątek odbył się drugi dzień konferencji. O godzinie 10.10 w sali B21 Andrzej Śliwiński i Angelika Sieńko wygłosili prezentację na temat „Poprawy jakości w obsłudze klientów w przedsiębiorstwie dzięki CRM”. Do godziny 12 trwały prezentacje, następnie udaliśmy się na obiad. O godzinie 13.30 rozdane zostały nagrody i wyróżnienia. Jedną z trzech nagród za artykuł i prezentację zostali wyróżnieni Paweł Szyman i Kamil Ciesielski.
Konferencja pozwoliła nam na nawiązanie znajomości z nowymi ludźmi, którzy przedstawiali swoje referaty z różnych dziedzin. Zdobyliśmy cenne doświadczenie, które z pewnością wykorzystamy na kolejnych konferencjach. Prawdopodobnie w kwietniu bieżącego roku wybieramy się na konferencję do Warszawy, która odbędzie się na SGGW.