Sprawozdanie z Dnia Otwartego AMG

Dnia 04 kwietnia 2014 Koło Naukowe e-Biznesu uczestniczyło w Dniu Otwartym Akademii Morskiej w Gdyni. Studenci z naszego koła przygotowali swoje stoisko, które znajdowało się w Auli im. T. Meissnera.

1

Stoisko przygotowane przez członków naszego koła

Zorganizowanych było wiele atrakcji dla odwiedzających. Można było sprawdzić swoją przyszłość poprzez przygotowaną „wróżkę” (uczniowie wybierali przedmioty, jakie lubią najbardziej, lub też czym się interesują, a system dobierał im odpowiedni kierunek studiów na WPiT).

2

Elektroniczna „wróżka” przygotowana przez członka naszego koła Kamila Ciesielskiego

Bardzo ciekawą atrakcją była również „fotobudka”. Każdy kto przyszedł i chciał, mógł sobie zrobić zdjęcie, zarówno zabawne (dzięki wielu gadżetom), jak i bardziej poważne (przy sterze i z czapką marynarską). Atrakcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarówno przez odwiedzających naszą uczelnię, jak również przez studentów naszej szkoły.

3

Jedno ze zdjęć wykonanych w naszej „fotobudce”

Wszystkie te atrakcje miały zachęcić uczniów szkół średnich do przyjścia na naszą uczelnię i rozpoczęcia toku studiowania w murach naszej szkoły. Każdy kto podszedł do naszego stoiska, mógł porozmawiać ze studentami, którzy tutaj studiują i dowiedzieć się jak to wygląda naprawdę. Na naszym stole znaleźć można było również wiele materiałów informacyjnych o samej uczelni, jak i o jej funkcjonowaniu wewnątrz jak i na zewnątrz. Oprócz tych folderów na przybyłych czekały również nasze akademickie krówki, jak i pyszne ciasto przygotowane przez członkinię naszego koła.
Mamy nadzieję, że te cztery godziny intensywnej pracy zostaną zapamiętane na długo i, że w nowym roku akademickim spotkamy w naszej uczelni osoby, które odwiedziły nasze stoisko, ale tym razem nie jako gości, ale już jako studentów.