Sprawozdanie z warsztatów „Projektowanie aplikacji mobilnej”

W ramach seminarium R.A.P mobilna (Reklama, aplikacja, przyszłość mobilna) dnia 28 marca 2014 roku w laboratorium w budynku F odbyły się warsztaty dotyczące projektowania aplikacji mobilnej, które poprowadził Krzysztof Detlaf- student Uniwersytetu Gdańskiego specjalności aplikacje internetowe, praktykant aplikacji mobilnych w Microsoft, członek KN Kolor. Uczestnikami warsztatów byli członkowie KNeB. Celem warsztatów było stworzenie gry na system Windows Phone.
W pierwszej kolejności Krzysztof zapoznał grupę z teorią tworzenia gier, opowiedział jakie elementy są obowiązkowe i o których nie należy zapominać podczas tworzenia aplikacji. Należą do nich między innymi: gracz, przeciwnicy, efekty, zbieranie punktów. Każdy z nas stworzył grę w której pokonywaliśmy monstrum przy użyciu pistoletu. I pomimo tego, że wszyscy mieliśmy podobną grę to każdy z nas miał jednak inną  To pokazało, że wystarczy zmienić tylko jedną funkcję, pozamieniać postacie i w rezultacie otrzymujemy nową aplikację.
Myślę, że całe spotkanie było bardzo owocne i przebiegło w miłej atmosferze. Mam nadzieję, że te warsztaty otworzyły nowy cykl spotkań warsztatowych, w których członkowie koła mogą poszerzać swoją wiedzę a także zdobywać nowe, cenne doświadczenie.