Sprawozdanie z seminarium z dn. 30-05-2012

seminarium1_portaleSeminarium odbyło się 30 maja 2012 r. o godzinie 15.00 w Katedrze Systemów Informacyjnych. Na spotkaniu przedstawiona została prezentacja M.Roszmann i K. Wilczewskiej o portalach społecznościowych: facebook i nk. Opiekun koła dr hab. I. Czarnowski przedstawił portal od strony technicznej, jego zasadę działania, koszty utrzymania i zyski.
Dzięki czemu mogliśmy poznać zaplecze największych portali w sieci. Panie natomiast zaprezentowały stronę użytkownika, na co należy zwracać uwagę i jak dbać o swoje bezpieczeństwo korzystając z portali. Przedstawione zostały rownież różnego rodzaju ciekawostki np. przedstawiające facebook’a jako państwo.
Jak to na spotkaniu powiedziała p. Katarzyna Wilczewska: „Portal społecznościowy to współczesna forma istnienia”. „Wielu z nas nie wyobraża sobie bez nich codziennego życia.” Wtórowała jej p. Magdalena Roszmann. Obie Panie bardzo cenią sobie portal społecznościowy facebook, stąd ten entuzjazm i zaangażowanie, gdyż są osobami bardzo praktykującymi. Całość zakończył słodki poczęstunek i pogawędka sympatyków portalu facebook.
Już dziś zapraszamy Was na kolejne spotkanie. Szczegóły na naszej stronie internetowej www.kneb.wpit .am.gdynia.pl oraz na naszym funpag’u;)