Sprawozdanie – Poznań 2012

i (62)Dnia 13 grudnia Koło Naukowe e-Biznesu, wraz z Panią Natalią Mańkowską, pojechało do Poznania, na spotkanie z Kołem Logistycznym Uniwersytetu Ekonomicznego.
O godzinie 11.00 spotkaliśmy się w głównym budynku Uniwersytetu Ekonomicznego, gdzie zostały przedstawione prezentacje przygotowane przez oba koła. Grupa z Poznania przedstawiła nam swoją działalność, opowiadali o konferencjach, w których uczestniczyli, jak również o tych, które organizują sami. Na koniec prezentacji pokazali nam projekt badawczy, którym zajmowali się w ostatnim czasie.
Później Magdalena Roszmann i Katarzyna Wilczewska, pokazały prezentację dotyczącą naszej uczelni, wydziału, kierunku (Internet i Multimedia w Zarządzaniu) oraz działalności koła. Pokazały, jaki jest zakres badawczy koła e-Biznesu, jak również, co do tej pory osiągnęliśmy. Bardzo ciekawy okazał się pomysł przedstawienia naszej uczelni w sposób teoretyczny. Aby bardziej zobrazować to, co o naszej uczelni powiedziały dziewczyny, to nasz kolega Jakub Lange, pokazał wirtualny spacer po uczelni oraz omówił sposób, w jaki został on wykonany. Prezentacja ta wzbudziła zainteresowanie koła z Poznania, w takim stopniu, że postanowili odwiedzić nas w najbliższym czasie.
Na koniec Angelika Sieńko pokazała prezentację dotyczącą tematyki, jaką zajmowaliśmy się w zeszłym roku, czyli o portalach społecznościowych oraz ich fenomenie w sieci. Mogliśmy się dowiedzieć, jakie są portale społecznościowe, czym się od siebie różnią oraz jak z nich bezpiecznie korzystać i jak na nich zarobić;)
Po prezentacjach była chwila na dyskusje o działalności naszych kół oraz na wymianę doświadczeń i omówienie możliwości dalszej współpracy. Na koniec, koło logistyczne pokazało nam piękną panoramę Poznania, widoczną z 17 piętra Uniwersytetu Ekonomicznego. Co prawda była lekka mgła, ale i to nie przeszkodziło w podziwianiu uroku ich miasta, które w południowym słońcu wyglądało naprawdę ładnie.
Kolejnym celem naszej wizyty było odwiedzenie Kompani Piwowarskiej, gdzie chcieliśmy zapoznać się z technologią wyrobu piwa. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, zarówno od strony technologicznej, jak i typowo ludzkiej ciekawości. Zostaliśmy oprowadzeni, po różnych działach kompanii. Zaczęliśmy od zapoznania się z niezwykle ciekawą historią, następnie zwiedziliśmy najbardziej pulsujące miejsce browaru, jakim jest warzelnia, gdzie ogromne, miedziane kadzie tworzą niepowtarzalny klimat, a specyficzny zapach potęguje to wrażenie. Później przeszliśmy do innego budynku, gdzie już po samym zapachu, mogliśmy wiedzieć, że znajdujemy się w fermentowni. Jak się później dowiedzieliśmy był to zapach drożdży piwowarskich.Po zapoznaniu się z teorią wyrobu piwa, przeszliśmy do punktu, z którego mogliśmy oglądać rozlewanie piwa. Było to bardzo ciekawe, gdyż dowiedzieliśmy się, że w sekundę można napełnić 17 butelek piwa i 27 puszek. To wszystko działo się w tak niezwykle szybkim tempie, że trzeba było się bardzo przyjrzeć, aby coś dokładnie zobaczyć. Po zobaczeniu od środka procesu produkcji, przeszliśmy do bardzo ciekawej sali, zwłaszcza z punktu widzenia naszego kierunku. Było to najnowocześniejsze centrum multimedialne, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością. W tym miejscu, można było interaktywnie uwarzyć piwo, zagrać w kapsle lub piwnego konstruktora. Jeśli ktoś chciał zostawić po sobie jakiś ślad, to była możliwość wpisania się do elektronicznej księgi gości. Jednak większość osób była zainteresowana sprawdzeniem wiedzy o produkcji piwa, na tablicy multimedialnej. Na początku odpowiadaliśmy wszyscy razem, jednak później postanowiliśmy zrobić pojedynek Poznań kontra Gdynia. Prawie do samego końca szliśmy równo, jednak później, postanowiliśmy dać szansę na wygraną, drużynie z Poznania. Jednak Pani, która ten pojedynek prowadziła, uznała, że wszyscy zdobywamy 1 miejsce. Tak, więc na koniec każdy z nas dostał imienny certyfikat piwowara Lecha.
Cały wyjazd był bardzo udany. Dowiedzieliśmy się wielu cennych rzeczy, ale najważniejsze było to, że udało nam się nawiązać współpracę z kołem logistycznym, z którym zamierzamy spotkać się jeszcze raz, tylko tym razem w Gdyni.

Galeria zdjęć dostępna jest na naszym Facebooku