Sprawozdanie z social media

20112013138Dnia 20.11.2013, w godzinach od 17:00 – 19:00, w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym, w Strefie Startup Gdynia, z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, odbyły się warsztaty „Jak social media mogą pomóc Ci znaleźć pracę i założyć firmę”. Przedstawicielkami naszego koła były Angelika Sieńko i Katarzyna Wilczewska.

Na początku spotkania uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na 3-osobowe grupy i mieli do rozwiązania zadanie, które miało na celu to, aby uczestnicy dowiedzieli się nawzajem czegoś o sobie. W drugiej części warsztatów, wysłuchali prezentacji o social media. Czym są, jakie są rodzaje, oraz czym się od siebie różnią. Później prowadzące warsztaty dali im zadanie praktyczne, gdzie można było się wykazać wiedzą nabytą podczas warsztatów.

W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję przekonać się, jak starać się o pracę przy użyciu mediów społecznościowych oraz jak mądrze i kreatywnie zbudować swój wizerunek w Internecie by pozytywnie wypaść przed potencjalnym pracodawcą. Podczas warsztatów studenci przekonali się, że świadome funkcjonowanie w mediach społecznościowych może przynieść korzyści zarówno przy szukaniu pracy, jak również rozpoczynaniu własnej działalności.

Warsztaty poprowadziły Monika Pryśko i Marysia Kunicka – dwie młode i kreatywne mieszkanki Trójmiasta pracujące w renomowanej agencji reklamowej i na co dzień zajmujące się zagadnieniami social media.